0

Wydawać by się mogło, że wymiana zużytego akumulatora na nowy to banalnie prosta czynność. W przypadku starych samochodów i baterii mogło tak być, ale obecnie wymagane jest użycie specjalistycznych narzędzi, które ze względu na wysoką cenę nie znajdują się na wyposażeniu właścicieli pojazdów.

Adaptacja akumulatora Łódź w Start Stop

Kodowanie akumulatora w Start Stop

W naszym sklepie – Akumulatory Łódź – można nie tylko zakupić akumulator do samochodu z systemem start stop, ale również można wykonać adaptację akumulatora co pozwoli uniknąć jego przedwczesnego zużycia. Adaptacja akumulatora Łódź jest przeprowadzana przez naszych fachowców z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń do kodowania akumulatora.

Zainstalowanie nowego akumulatora, dostosowanego do konkretnego typu systemu Start-Stop, to nie wszystko. Konieczne jest zakodowanie akumulatora.

Pamiętajmy! Brak zakodowania nowego akumulatora, może doprowadzić do jego przedwczesnego uszkodzenia!

Chodzi o zapewnienie odpowiedniego zarządzania energią w pojeździe i właściwego ładowania. Proces adaptacji akumulatora Łódź w systemie Start-Stop zwykle polega na wprowadzeniu kodu części i kodu akumulatora. W przypadku pominięcia działania adaptacyjnego może się zdarzyć, że niektóre elementy systemu Start-Stop nie będą działać prawidłowo. W niektórych samochodach z systemem start stop, adaptacja nowego akumulatora odbywa się automatycznie, w innych ręcznie, za pomocą komputera lub urządzenia z odpowiednim oprogramowaniem.

Zwykłe akumulatory w systemie start stop?

Posiadacze nowoczesnych samochodów wyposażonych w system Start Stop muszą mieć świadomość, że potrzebują one specjalnych baterii, tutaj tradycyjne kwasowo-ołowiowe urządzenie nie sprawdzi się. Konieczny jest zakup baterii AGM lub EFB, obydwie doskonale tolerują głębokie rozładowanie i sprawnie przyjmują ładunek.

Oceń ten post post

Zobacz także