0

Wymiana akumulatora w Start Stop Łódź – Wczytywanie oraz rejestrowanie akumulatorów w systemach Start Stop to dość skomplikowana czynność, dlatego warto zgłębić swoją wiedzę, zanim przystąpi się do jakichkolwiek działań z tej kategorii. Oprócz wiedzy potrzebne będą jednak również specjalistyczne narzędzia, w które można wyposażyć się w sklepie z akumulatorami, w których nie brakuje różnorodnych akcesoriów.

Wymiana akumulatora w Start Stop Łódź

Wymiana akumulatora w Start Stop powinna być rozpoczęta od zakupienia nowoczesnego urządzenia służącego do przeprowadzania tego typu czynności. Ponadto niezbędne będzie pomocnicze urządzenie rozruchowe, dzięki któremu akumulator okaże się po zamontowaniu sprawny i gotowy do działania. Przy wymianie najlepiej posługiwać się dołączoną przez producenta instrukcją obsługi, ponieważ w ten właśnie sposób nie popełni się rażącego zaniedbania.

Problemami dla akumulatorów zamontowanych w systemach Start Stop mogą okazać się:

  • częsty rozruch oraz wyłączanie silnika,
  • zwiększenie zapotrzebowania na energię, np. w wyniku podgrzewania siedzeń, korzystania z systemu nawigacji, itd.

W związku z tym należy zainwestować w akumulatory z górnej półki, które odpowiedzą na oczekiwania poszczególnych klientów. Zalecane jest skorzystanie z inteligentnych systemów zarządzania energią (BEM). Czujniki będą idealnie nadzorowały stan akumulatora, a najważniejsze informacje będą w ten sposób przekazywane właścicielom pojazdów. Niedostateczna sprawność akumulatora sprawia, iż system podaje do informacji publicznej komunikat „awaria akumulatora”. To jasny znak, że w takim przypadku konieczna będzie jego wymiana. Jeśli ktoś nie potrafi zrobić tego bez profesjonalnej pomocy, powinien wezwać do takiej usługi fachowców z bogatym doświadczeniem. Nie każdy musi przecież wiedzieć jak wymienić akumulator Start Stop, dlatego niekiedy potrzebna będzie specjalistyczna pomoc. 

W jaki sposób zająć się wymianą akumulatora?

Stare akumulatory muszą być wymienione na te o zbliżonych parametrach technicznych. Tej zasady należy bezwzględnie przestrzegać, jeśli nie chce się doprowadzić do jakichś usterek technicznych. Akumulatory AGM powinno się wymieniać jedynie na akumulatory wykonane w tej samej technologii. To samo tyczy się akumulatorów EFB, chociaż w tym przypadku niekiedy można zastosować technologię AGM. 

Kodowanie akumulatora w start stop Łódź

Niektóre z nowoczesnych pojazdów mogą wymagać rejestracji i wczytania akumulatora, tak aby można było z niego swobodnie korzystać. Jeśli się tego nie zrobi na komputerze pokładowym, zamontowanym w samochodzie z systemem Start Stop będą pojawiać się liczne komunikaty mówiące o awariach, więc warto się przed tym uchronić. W zdecydowanej większości przypadków montaż nowego akumulatora wiąże się z jego zakodowaniem. Kodowanie akumulatora nie musi być jednak trudnym w realizacji przedsięwzięciem. W takich sytuacjach należy wprowadzić takie dane jak:

  • kod BEM,
  • numer seryjny akumulatora,
  • pojemność montowanego akumulatora.

W tej sytuacji zakodowanie akumulatora, który znajdzie się w użytkowanym samochodzie odbędzie się bez problemów. Wiele zależy jednak od tego czy bazuje się na systemach otwartych czy też zamkniętych. System otwarty wymaga rejestracji nowej baterii w komputerze pokładowym. Kodowanie jest niezbędne np. w wielu modelach samochodów marki Audi, chociaż da się tego uniknąć, gdy skorzysta się z akumulatorów jakości OE lub też pomocnych urządzeń wymiennych. 

Wpisanie kodu – jakie są tego następstwa?

Wpisanie kodu doprowadza do sytuacji, w której stare i wyuczone wartości akumulatora odchodzą w niepamięć. Zastępowane są one nowymi wartościami, pochodzącymi od akumulatora, który zamontowało się w autach z systemami Start Stop. Jak widać wczytanie akumulatora można przeprowadzić samodzielnie, ale nie posiadając większego doświadczenia w tym fachu lepiej bazować na wiedzy i doświadczeniu profesjonalistów. Tym samym zainteresowani nie popełnią po drodze żadnego błędu i kodowanie nowego akumulatora przebiegnie pomyślnie.

Wymienianie akumulatorów w Start Stop nie niesie za sobą żadnego zagrożenia, jeśli klienci będą postępować zgodnie z instrukcją obsługi i powyższymi wskazówkami. Wymiana baterii może zostać również przeprowadzona w taki sposób, iż podłączy się nowy akumulator, zarejestruje się go i wygeneruje się niezbędny kod BEM. Ważną rolę odgrywa w tym wszystkim system BMS (system zarządzania baterią), który jest kluczowym elementem przy bateriach posiadających większą ilość ogniw. Jak widać specjalistyczna wiedza okaże się bardzo pomocna, więc niekiedy nie warto wzbraniać się przed pomocą profesjonalistów. 

4,6/5 - (5 votes)

Zobacz także