0

Dobór właściwego akumulatora jest zadaniem trudnym. Warto się jednak wysilić, poszerzyć swoją wiedzę, by dokonać optymalnego wyboru, nie przepłacać i zakpić funkcjonalny i sprawny akumulator. Musi on być dopasowany do naszego samochodu. Czasem można kupić tańsze i całkiem dobre akumulatory samochodowe łódź, ale jest też tak, że trzeba zainwestować w dobrą markę akumulatora, bo tylko taki będzie kompatybilny naszym autem.

Akumulatory samochodowe Łódź

Na pewno lepiej dokonać wyboru i zakupu baterii do samochodu w specjalistycznych punktach, niż w hipermarkecie czy innym miejscu. Zazwyczaj znajdziemy tam produkty gorszej jakości, długo zalegające w magazynach, być może nie spełniające wszystkich parametrów jakości. W przypadku uszkodzenia, czy stwierdzenia usterki możemy mieć problem z naprawą w ramach gwarancji. Akumulator z dobrego źródła, np. dobór akumulatora Łódź – w profesjonalnym sklepie – będzie dla nas najlepszą gwarancją właściwego wyboru. Poza tym, prawdziwi fachowcy znający się na akcesoriach samochodowych są zdecydowanie lepiej poinformowani, niż sprzedawcy w marketach, posiadający zazwyczaj ogólną wiedzę na temat każdego produktu. Jeżeli nasza stara bateria samochodowa niedomaga, coś się z nią dzieje, a mieszkamy np. w dużym mieście Łodzi, poszukajmy w Internecie sprawdzonego i cieszącego się dobrymi opiniami sklepu. Po wpisaniu w wyszukiwarkę zwrotu „akumulatory samochodowe” uzyskamy informacje o takich sklepach, cieszących się dobrą renomą wśród użytkowników aut. Oczywiście tak można zrobić w każdym innym przypadku, gdy mieszkamy w innym mieście, np. w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu, wówczas szukamy specjalistycznego i zaufanego punktu sprzedaży akumulatorów w tych miejscowościach.

Banner, Centra, Varta, Moll, Fiamm, Duracell, ZAP, Bpower, Uruchom, Deka, Exide

Obecnie, kiedy na polskich drogach jest coraz więcej aut wyposażonych w różne odbiorniki prądu, układ odzyskiwania energii z hamowania czy też system start-stop, muszą być one wyposażone w specjalne akumulatory ECM oraz AGM. Stosuje się je również w samochodach z napędem hybrydowym. Jeżeli do takiego nowoczesnego samochodu wybralibyśmy tradycyjny akumulator kwasowo-ołowiowy, pocieszylibyśmy się nim co najwyżej kilka tygodni. Takie parametry, jak wysoki prąd ładowania w sytuacji hamowania silnikiem i szybkie rozładowywanie doprowadziłby do szybkiej eksploatacji akumulatora kwasowo-ołowiowego w aucie np. z napędem hybrydowym. Nie ma więc sensu oszczędzać i wybrać niewłaściwy akumulator do nowocześnie wyposażonego auta. Z pewnością opinię tę podzielają fachowcy specjalizujący się w tej dziedzinie, z którymi możemy porozmawiać, dokonując wyboru akumulatora różnych marek m.in. Banner, Centra, Varta, Moll, Fiamm, Duracell, ZAP, Bpower, Uruchom, Deka, Exide.

Przy wyborze nowej baterii do auta, warto trzymać się zaleceń producenta, tzn. dobrać akumulator oryginalny, fabrycznie nowy, czyli taki, jaki zaleca producent. Będziemy mieli wówczas gwarancję, że dokonaliśmy właściwego wyboru i zakupu. To zapewni nam komfort jazdy z nową baterią. Nie będziemy się musieli martwić, czy sprawdzi się ona czy nie. Oryginalny, nowy akumulator ze sprawdzonego punktu sprzedaży, np. sklepu, który możemy znaleźć pod hasłem akumulatory samochodowe Łódź, to optymalny wybór, sprawność auta i nasze zadowolenie z jazdy.

Znajomość parametrów i wymiarów przy wyborze akumulatora

Bardzo ważny jest prąd rozruchowy akumulatora (podaje się go w amperach i oznacza symbolem A) oraz jego pojemność (Ah – amperogodziny). Do silników aut typu Diesel nadają się akumulatory o wyższych parametrach, bo w krótkim czasie potrzebują one więcej energii do rozruchu. Natomiast w autach z silnikami benzynowymi sprawdzają się baterie posiadające niższy prąd rozruchowy. Dobierając nową baterię do auta, warto wybrać tę, która posiada większą pojemność. Nie można jednak przekraczać zaleceń producenta. W przeciwnym razie akumulator nie będzie prawidłowo funkcjonował. Gdy pojemność będzie za duża, nigdy nie będzie w pełni naładowany i skróci to czas jego żywotności.

Właściwy rozmiar i kształt akumulatora to kwestia równie niezwykle istotna. Musi on pasować do miejsca, które jest dla niego przeznaczone pod maską auta. Gdy wybierzemy baterię za dużą, o za dużej pojemności, może to przysporzyć nam niepotrzebnych problemów. Nie dość, że może być niekompatybilna z naszym autem, to jeszcze nie zmieści się pod maską.

Musimy dobrze znać parametry i rozmiar akumulatora przy wyborze i zakupie nowego. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, warto zapoznać się z instrukcją obsługi pojazdu oraz skorzystać z fachowej porady. Dobór akumulatora Łódź, Kraków czy Poznań – w każdych z tych miast można znaleźć profesjonalne punkty sprzedaży i fachowej porady.  Skorzystanie z nich, to gwarancja optymalnego wyboru i zakupu nowej baterii samochodowej.

4,8/5 - (13 votes)

Zobacz także