0

Wózki inwalidzkie, motorowery, motocykle to pojazdy, które mają małe silniki, dlatego do ich rozruchu wystarczą Akumulatory żelowe Łódź na prąd także może wykorzystywać takie urządzenie z dużym powodzeniem. Wszelkie pojazdy o małej pojemności silnikowej bez problemu będą działać zasilane bateriami żelowymi. Samochody z racji dużych silników potrzebują już większej mocy takiego urządzenia.

Akumulatory żelowe Łódź i jacht

Ponieważ pływanie łodzią, czy jachtem bądź ścigaczem wodnym daje przechyły, potrzebują one do napędzania swojego silnika baterii, która pod wpływem bujania falami pozostanie szczelna i nic z niej nie wycieknie. Akumulatory żelowe w 100% spełnią to zadanie. „Żelówka” jest ulepszoną wersją akumulatora kwasowo ołowiowego. Zamiast kwasu siarkowego jest użyty żel na bazie krzemionki odpowiadającej za prawidłowe przekazywanie prądu.  Krzemionka ta jest połączona z kwasem. Płyty wykonane są ze stopu ołowiu z dodatkiem antymonu.

Miasto Łódź ma możliwość zaopatrywania klientów w Akumulator żelowy o mocy 6 V oraz 12 V. Bateria typu gel jest odporna na samorozładowanie, co wpływa na komfort użytkowania. Jest odporna na przechyły, wstrząsy, czy odparowanie elektrolitu, czyli nie ma obawy o utratę tego składnika. Napędza silnik prądem stałym. Urządzenie jest całkowicie bezobsługowe. Jedyne czego wymaga to doładowania go od czasu do czasu. Każdy kto szuka akumulatora żelowego i jest spoza miasta, może dokonać zakupu akumulatora na stronie https://sklep.uruchom.com/akumulatory-zelowe-c-14.html drogą wysyłkową.

Szerokie zastosowanie akumulatorów żelowych w branży motoryzacyjnej

Akumulator ten ma duże zastosowanie w wielu pojazdach. Uruchamianie pojazdów osobowych, u których silniki są duże, należy wykonywać akumulatorami AGM, mające więcej amperów. Żelowe akumulatory znajdą zatem zastosowanie w następujących pojazdach:

 • golfowych, platformowych, użytkowych
 • wózkach inwalidzkich, elektrycznych, skuterach elektrycznych
 • podnośnikach koszowych, holownikach, platformach
 • wózkach jezdniowych, widłowych
 • łodziach elektrycznych i jachtach spalinowych

Akumulatory z żelem wykorzystywane są również do zasilania instalacji elektrycznych w urządzeniach znajdujących się w:

 • przyczepach kempingowych
 • kamperach
 • samochodach

Możemy je także zainstalować do:

 • systemów ups, alarmów, małych elektrowni wiatrowych oraz wodnych, instalacji solarnych, fotowoltaiki
 • instalacji grzewczych, a także podtrzymujących pracę kotłów CO
 • oświetlenia awaryjnego

Czym są akumulatory?

Akumulator jest ogniwem wtórnym, którego można wielokrotnie ładować prądem elektrycznym. Energia elektryczna skumulowana w takiej baterii służy wszędzie tam, gdzie nie ma bezpośredniej podaży prądu elektrycznego z sieci. Dlatego najczęściej używany jest w motoryzacji. Podaje on stały prąd do rozrusznika, a ten wprawia w ruch silnik.

Żelowe akumulatory bardzo dobrze pracują w optymalnej temperaturze 20 stopni Celsjusza. Zbyt niska temperatura lub zbyt wysoka powoduje znaczne obniżenie pracy tego urządzenia. Z tego powodu do rozruchu silników samochodów używa się innych akumulatorów.

Jako ciekawostkę można tutaj uznać fakt, iż po raz pierwszy takie baterie zostały użyte w latach 60. ubiegłego stulecia.

5/5 - (2 votes)

Zobacz także